Bedřich Nikl: Ovlivnilo mě mnohé, hodně ale Marie Diamond

Bedřich Nikl: Ovlivnilo mě mnohé, hodně ale Marie Diamond

“Ovlivnilo mě mnohé, hodně ale Marie Diamond……”

Srdce, pokora, přítomný okamžik. To jsou jen některá, nicméně velmi podstatná slova, kterými se řídí člověk, jehož znám velmi dlouho a jsem za to nesmírně ráda. I proto si dovolím v článku tykat, protože jinak to ani nejde. Bedřich Nikl žije v Čížovkách, nedaleko Mladé Boleslavi v domě, kterému se svou manželkou Alenou vdechli duši. Jejich životní postoj a vnímání světa jim umožňuje být šťastní a v symbióze s přírodou, která je obklopuje. „Jsme její součástí, stejně jako zvířata a rostliny. Řídíme se svou intuicí a svým srdcem. Víme, že nic se neděje náhodou a vše má svůj důvod,“ vyslovil Béda slova s takovou samozřejmostí, že mne až zamrazilo po těle.

Mnozí Bédu znají z doby, kdy velmi úspěšně vedl svou firmu, jejímž byl majitelem. Firma Domos, v době jeho odchodu, spravovala na Mladoboleslavsku deset a půl tisíce bytů. „Při převzetí firmy od svého táty jsem si řekl, že budeme nejlepší v regionu. Přesto jsem po letech odešel. Nebyl to neuvážený krok. Cítil jsem, že z mnoha důvodů potřebuji změnu a tak jsem ji udělal. Ano, byla radikální, ale dnes vím, že jediná správná. Pokud bych ji totiž neudělal, možná jsme si tu dneska spolu nepovídali,“ prozradil Béda se vší vážností, ale vzápětí se zase usmál tak, jak ho znám ze střední. Tak upřímně, od srdce.

Cesta, která ho zavedla tam, kde je nyní, byla dlouhá, plná poznání, bohémského života, nervů, ale i blahobytu. Jen jiného než teď. Ego vystřídalo srdce. Po střední škole vystudoval školu vysokou a stal se z něj inženýr. Jak ale sám tvrdí, opravdový život není o vzdělání. „Inteligence a moudrost jsou tak odlišné věci. Myslím, že je ale málokdo odděluje. Přišlo období, kdy jsem se začal znovu učit. K mnoha poznáním jsem došel čtením knih, jako je například Mnich, který podal své Ferarri, Umění zákona přitažlivosti, Alchymista a spousta dalších, nevyjímaje filmů. Ovlivnil mne ale i Jarda Dušek. Velmi mnoho vděčím Marii Diamond a mnoha dalším inspirativním lidem. Nejde všechny a všechno vyjmenovat. Zmíněné ale mohu sledovat a číst znova a znova, když cítím, že bych měl, že chci. Vždycky se dozvím něco nového a krásně mi to zapadá,“ vysvětlil s přesvědčením sobě vlastním a opět se usmál.
Optimismus totiž patří k jeho každodennímu životu a štěstí je už to, že ráno otevřeme oči. A taky mít se rádtakoví, jací jsme. „Ať jsme tlustí, tencí, černovlasí nebo blond. Na tom vůbec nezáleží. Sebeláska je pro každého z nás velmi důležitá, abychom byli v pohodě a předávali úsměvy a dobrou náladu dál. Nerozčilovat se s něčím, co nemůžeme ovlivnit a nechtít měnit osud za každou cenu. Cítit rozumem a myslet srdcem. To je pro mne velmi důležité. Jak o sobě ale Béda tvrdí, stále se učí, i když v mnoha směrech pomáhá ostatním a sdílí s nimi své pozitivno, vedoucí ke zdraví, hojnosti, ale i spokojené rodině.
Bedřich Nikl pořádá semináře, individuální sezení, meditace, ale společně s manželkou Alenou přijedou třeba i k vám domů a pomocí virgulí zjistí, jak některé věci změnit, aby se vám žilo lépe. Zdá se vám tenhle příběh jako science-fiction? Věřte však, že není. Být spokojený je totiž i o tom, jestli krmíte hodného nebo zlého vlka. „Zlý vlk jsou naše strachy, obavy a předsudky. Jsou to programy, jež máme nahrané v hlavě, podobně, jako počítač svůj software. Od narození se k nám dostávaly nejrůznější informace, které vytvořily vidění našeho světa. A vlastně nás ani nenapadne, že by to mohlo být jinak. Říkala to přece máma s tátou a paní učitelka, a těm to zase říkali jejich rodiče. Ale co nám říkánaše srdce a intuice? Posloucháme je? To je totiž to pravé, co nám ukazuje naší cestu,“ vysvětloval Béda emotivně.

Jaký bude náš život, je totiž jen v nás samotných. Když se budeme mračit, bude náš život zamračený a platí to i přesně naopak. „Velmi mnoho dokážeme ovlivnit tím, jak se na svět díváme. Vlastně všechno,“ dodal Béda a já vím, že naše setkání nebylo setkáním posledním. A ani tenhle článek nemá a nemůže mít konec. Je to začátek pro každého, kdo chce mít úsměv na tváři a spokojený život.

https://klub.denik.cz/lide-odvedle/